Hírek
2021. Szeptember 22. 13:08, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok
Áruház mosdóját használó nőkről készített videókat

A személyes adattal visszaélés vétsége és más bűncselekmények miatt indult ügyben az ügyészség vádiratot nyújtott be azzal a férfivel szemben,
aki a tatabányai áruház női mosdójában mobiltelefonnal készített jogtalanul felvételt a mosdót használó nőkről.
A vádirat szerint az elkövető 2021. március 8-án a tatabányai áruháznak a vásárlók részére fenntartott női mosdójába ment. A férfi a mosdókat elválasztó paravánok alatt először a tőle jobbra, majd a tőle balra lévő mosdó területére átdugta a mobiltelefonját, és azzal rögzítette két sértett nő WC használatát. Az egyik nő az átnyújtott mobiltelefont észrevette, ezért kiabálni kezdett, és megpróbálta a készüléket elvenni a férfitól, aki azt a paraván alatt visszarántotta – közölte az ügyészség.
Az elkövető a folyosón próbált menekülni, azonban a sértettek utána mentek, és a karjait megfogták, közben egy férfi és egy biztonsági őr segített nekik, míg a rendőrség kiérkezett.
Az elkövető ezen kívül háromszor italt, egyszer nyakláncot és cipőt, egyszer powerbankot lopott két tatabányai üzletből. A cipőt úgy próbálta ellopni, hogy azt a próbafülkébe bevitte, arról az áruvédelmi eszközt csípőfogóval levágta, majd a cipőt a lábára felvette. A biztonsági szolgálat az áruházból távozni akaró férfit feltartóztatta.
Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy a Tatabányai Járásbíróság tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben a férfival szemben végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztést szabjon ki, a próbaidő tartamára rendelje el a pártfogó felügyeletét, a mobiltelefont és a csípőfogót kobozza el – tette hozzá a vádhatóság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 10. 07:14, kedd | Belföld
Feloldották a száj- és körömfájásra fogékony állatok Magyarországról Szlovákiába szállításának tilalmát
2025. Június 10. 07:12, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Patrióták egy-két éven belül átalakítják az Európai Uniót
2025. Június 09. 08:11, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: én egy utcai szabadságharcos voltam és vagyok
- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a francia LCI tévécsatorna vasárnapi műsorának adott interjúban. Hozzátette, hogy \"a szabadságot ma Brüsszelből fenyegeti veszély, ez ellen kell harcolnunk\".
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.