Hírek
2024. Január 15. 06:00, hétfő |
Sport
Forrás: MTI
Andreas Nilsson tíz év után távozik a Veszprém kézilabdacsapatától
A svéd beálló, Andreas Nilsson nyáron tíz év után távozik a bajnoki címvédő Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatától.
A klub honlapjának vasárnapi beszámolójában felidézik, hogy 2022-ben a svéd válogatott beálló 2025-ig meghosszabbította szerződését, ám a közelmúltban, az őszi szezon végén kérte a megállapodása felbontását családi okokból. A vezetőség ezt lehetővé tette, hiszen nagyon sokat köszönhetnek Nilssonnak, aki tíz éve érkezett Veszprémbe, és a mostani idényben például ő a csapatkapitány.
A játékos eddig 421 mérkőzésen 1320 gólt szerzett a magyar csapatban. A bajnokságot ötször, a Magyar Kupát hétszer, a SEHA Ligát háromszor nyerte meg, a Bajnokok Ligájában kétszer játszott döntőt.
"A legfontosabb éveimet töltöttem Veszprémben, ami a második otthonom lett, de a családom miatt ideje hazamennem" - nyilatkozta Nilsson, aki a göteborgi Önnered csapatában folytatja pályafutását nyártól.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 24. 08:34, péntek | Sport
Európa-liga - Nyolc perc alatt szerzett három góllal nyert a Ferencváros Salzburgban
A magyar bajnok Ferencváros egygólos hátrányból fordítva 3-2-re nyert a Salzburg vendégeként a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának csütörtök este játszott harmadik fordulós mérkőzésén.
2025. Október 23. 08:47, csütörtök | Sport
Európa-liga - Sokat érhet egy salzburgi pontszerzés a Ferencvárosnak
2025. Október 23. 08:40, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Szoboszlai gól és gólpassz, a Liverpool megszakította rossz sorozatát
Szoboszlai Dominik góljának és gólpasszának is köszönhetően a Liverpool 5-1-re nyert az Eintracht Frankfurt otthonban a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának szerdai harmadik fordulójában.
2025. Október 22. 07:05, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Idegenben hét gólt szerzett a címvédő PSG
A címvédő Paris Saint-Germain 7-2-re nyert a Leverkusen vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-alapszakasz harmadik fordulójának keddi játéknapján.
