Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld
Forrás: MTI

AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig

AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig

Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.

A vármegyei kormány- és a járási hivatalok szakemberei a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) irányításával egészen április 6-ig végzik majd a húsvéti ünnepkörhöz kapcsolódó vizsgálatokat - közölte az Agrárminisztérium (AM) az MTI-vel hétfőn.

A több mint egy hónapon át tartó ellenőrzési időszak során a közkedvelt húsvéti élelmiszerek mellett - sonka, torma, tojás, kalács, zöldségek, alkoholos italok - a tojásfestékek, az édes teasütemények, a baromfitakarmány, az élőnyúl-árusítás és még a növényútlevelek vizsgálata is helyet kap - írták.

Az államtitkár a közleményben kiemelte, hogy a tavaszi élelmiszerlánc-ellenőrzés legfőbb célja változatlanul annak biztosítása, hogy húsvétkor is kizárólag biztonságos élelmiszerek kerüljenek a családok ünnepi asztalára.
Ennek érdekében a hatósági szakemberek országszerte ellenőrzik a kiskereskedelmi egységekben forgalmazott alkoholos italokat (például import pezsgők, prosecco), míg a hústermékek (például sonkák), kalácsok, tormák, tojásfestékek és édes teasütemények vizsgálatát az előállító üzemekben végzik. A tavaszi szezonális vizsgálatok sorát a tojáscsomagolók ellenőrzése teszi még szélesebb körűvé.

Az élelmiszerek és azok előállítása mellett a szakemberek vizsgálják a tojótyúk takarmányokat, valamint az állatvédelmi előírások teljesülését a piacokon és kisállat-kereskedésekben zajló élőnyúl-árusítás során.

A tavaszi kertészkedésre készülve az ellenőrök fokozott figyelmet fordítanak a növényútlevelek ellenőrzésére is a faiskolákban és a barkácsáruházakban
- részletezte Tállai András a tárca közleménye szerint.

Az országos akció fontos részét jelentik a laboratóriumi vizsgálatok is, melyek céljából a hatóság a legtöbb termék esetében mintát vesz. Ezek alapján többek között sótartalom, adalékanyag, szennyezőanyag, valamint növényvédőszer-maradék mérések történnek majd a Nébih laboratóriumaiban - közölte.

Címkék: húsvét, sonka, tojás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon

A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld

A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat

A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.

2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld

Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten

Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt