Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2012. Május 31. 07:19, csütörtök | Sport
Forrás: mno / MTI

A tulajdonos törölte Overdose nevezését

A tulajdonos törölte Overdose nevezését

Overdose nem indul a Royal Ascoton, bár állapota folyamatosan javul.

A Pannoniaoverdose.hu szerdai beszámolójában az áll, hogy a magyar ló komoly munkát még mindig nem végez, de folyamatosan nyereg alatt van, ügyelnek a kondíciójára, mindennap mozgatják. A szakemberek szerint Overdose a patája jelenlegi állapotában gyors vágtát még nem futhat, ezért Mikóczy Zoltán társtulajdonos törölte a június 19. és 23. közötti fesztivál utolsó napján esedékes, 1200 méteres, Group I-es Diamond Jubilee Stakes-re leadott nevezését.

„Overdose bírná a terhelést, és lehet, hogy a patája is, csak ez utóbbira nincs százszázalékos bizonyosság, és ha most nem adunk neki még egy kevés időt, akkor egy rossz mozdulat hónapokkal is visszavetheti” – mondta Mikóczy.

A 2010 augusztusáig veretlen, sorozatban 14 futamot megnyerő ló 12 győzelem után savós patairha-gyulladást kapott 2009-ben, emiatt veszélybe került karrierje. 2010-ben vissza tudott térni, de két megnyert futam után az év augusztusában csak hetedik lett a baden-badeni Goldene Peitschén. Tavaly viszont ismét győzött, mégpedig Hoppegartenben, majd a Haydock Parkban és a Royal Ascoton is újfent bizonyította egyedülálló tehetségét, utóbbi helyszínen kiváló futással, alig több, mint egy lóhosszal a győztestől lemaradva negyedik helyen ért célba. Overdose tavaly november 13-án, Rómában Group III-as versenyen futott legutóbb, s akkor győzött.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 07:00, hétfő | Sport

A Győr több mint húsz év után nyert az FTC vendégeként

Az őszi bajnok Győr hátrányból fordítva 3-1-re győzött a címvédő Ferencváros vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 19. fordulójának vasárnap esti rangadóján.

2026. Január 26. 06:59, hétfő | Sport

Férfi vízilabda Eb - Ezüstérmes a magyar válogatott

Ezüstérmesként zárt a magyar válogatott a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokságon, Varga Zsolt együttese a vasárnapi döntőben 10-7-e vereséget szenvedett a házigazda és olimpiai bajnok szerb csapattól.

2026. Január 25. 08:37, vasárnap | Sport

Futsal Eb - Sporttörténeti győzelemmel kezdett a magyar válogatott

A magyar válogatott első mérkőzésén 4-2-re legyőzte Lengyelországot szombaton, a lett-litván-szlovén közös rendezésű futsal Európa-bajnokságon.