Városlista
2026. január 16, péntek - Gusztáv

Hírek

2011. Július 08. 14:17, péntek | Belföld
Forrás: HírTV

A sör is takarékosan érhető el a Balaton Sound Energiaszigetén

A sör is takarékosan érhető el a Balaton Sound Energiaszigetén

A soproni Volt Fesztivál után a Balaton Soundon is bemutatta a megújuló energiaforrásokkal működtetett „Energiaszigetet” a Magyar Villamos Művek.

 

A cég a négynapos fesztiválon a megfáradt fiatalokat a többi között napenergiával működtetett zuhannyal és mobiltöltős kerékpárokkal várja. A legfőbb cél a környezettudatos életmód népszerűsítése.

Napkollektor és szélkerék – ez a két, megújuló energiaforrás működteti a Balaton Sound Energiaszigetét. A függőágyaktól csak karnyújtásnyira állnak a környezetbarát módon működtetett sörhűtőszekrények. A kedvenc ital mellett pedig a kedvenc dalok is energiatakarékos módon érhetők el. A fiatalokat egy különleges versenypálya is várja. A sebesség az autókkal összekötött biciklikről irányítható. A kerékpár pedig akkor segíthet, ha lemerül valakinek a mobilja. A lábizom-meghajtású mini erőművel néhány perc alatt feltölthető a telefon.

Az Energiaszigeten a megújuló energiaforrások mellett a paksi atomerőmű történetéről és működtetéséről szóló kiállítás is látható.

„Gyakorlatilag a paksi atomerőmű az egyedüli ma Magyarországon, ami olyan nagy ipari méretekben képes energiát, áramot termelni, amely nem szennyezi a levegőt, hiszen szén-dioxid-mentes a kibocsátás” – fejtette ki Felkai György, az MVM Zrt. kommunikációs igazgatója.

A közel 100 négyzetméteres szabadtéri kiállítás 100 kilowattóra energiát termel és használ fel a négynapos fesztivál alatt. Magyarország legnagyobb energetikai vállalatcsoportja országszerte több rendezvényen is népszerűsíti az Európai Unió energetikai célkitűzéseit. (pr)

hírTV

Címkék: fesztivál

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 16. 07:08, péntek | Belföld

Takács Péter: a kormány 1160 mentőautót cserélt le az elmúlt években

A kormány 1160 ügyeleti és mentési feladatot ellátó mentőautót cserélt le az elmúlt években

2026. Január 16. 07:07, péntek | Belföld

Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő

Enyhül az időjárás, sokfelé azonban ködre, helyenként minimális ónos esőre lehet számítani, vasárnap újra hidegebb lesz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtöki közleményében.

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható