Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2012. Július 02. 14:41, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

A Nestlé évente 250 milliárd forintér vesz magyar terméket

A Nestlé évente 250 milliárd forintér vesz magyar terméket

Évi több mint 250 milliárd forint értékben vásárol magyar termékeket a Nestlé Csoport - tájékoztatta a cég magyar leányvállalata hétfőn az MTI-t.

A Nestlé Hungária Kft.-nek évente közel 2.000 magyar kis- és középvállalkozás (kkv) szállít árut vagy nyújt szolgáltatást. A Nestlé magyar leányvállalata több mint 200 milliárd forint értékben szerez be árut - telephely szerint - magyar cégektől évente. A teljes külső - azaz nem Nestlé társcégtől származó - beszállítói paletta közel 85 százaléka magyar.
Az élelmiszeripari vállalat nem csupán magyar, hanem globális hálózata is jelentős megrendelője a magyar kkv-knak. Tavaly az elmúlt öt év átlagánál - 51,2 milliárd forintnál - közel 554 millió forinttal többért vásárolt Magyarországról árut vagy szolgáltatást a nemzetközi cégcsoport.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld

Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték

2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld

Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására

Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.