Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2012. Május 18. 07:11, péntek | Külföld
Forrás: mno / MTI

A németek fele visszasírja a márkát

A németek fele visszasírja a márkát

Az európai adósságválságra való tekintettel a német polgárok közel fele sajnálja, hogy bevezették az eurót a márka helyett.

Az Infratest dimap közvélemény-kutató intézet csütörtökön ismertetett felmérése szerint a megkérdezettek 49 százaléka vélte úgy, hogy hiba volt szakítani a márkával, 47 százalékuk viszont pozitívan értékeli az euró bevezetését.

Jóval nagyobb volt az egyetértés abban, hogy Görögország tagja maradjon-e az euróövezetnek. A válaszolók kétharmada szerint a görögöknek saját jószántukból távozniuk kellene a valutaunióból. Az ország további támogatását csak a megkérdezettek 23 százaléka helyeselné.

A felmérés ezer választásra jogosult polgár megkérdezésével készült.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld

Vlagyimir Putyin: Oroszország meggyőző választ fog adni Európa militarizálódására

Oroszország válasza Európa militarizálódására nagyon meggyőző lesz - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szocsiban, a Valdaj nemzetközi vitaklub tanácskozásán.

2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld

Scotland Yard: terrorcselekmény volt a manchesteri zsinagógánál elkövetett támadás

Terrorcselekménynek nyilvánította a rendőrség a manchesteri zsinagógánál csütörtökön, jóm-kipúr napján elkövetett késeléses és gázolásos támadást, amelyben ketten meghaltak, többen súlyosan megsérültek.

2025. Október 02. 07:07, csütörtök | Külföld

Részlegesen leállt az amerikai szövetségi kormányapparátus működése

Az Egyesült Államok szövetségi kormánya 2025. október 1-jén éjjel közel hét éve az első alkalommal részlegesen leállt, miután a Kongresszus nem tudott megállapodni a kormányzati finanszírozást biztosító törvényjavaslatról.