Hírek
2024. Július 02. 08:08, kedd |
Életmód
Forrás: MTI
A Mystery Gang vinyl albuma a rockabilly aranykorába visz

Vinylen is megjelent a Mystery Gang Wild 50\'s Nights című albuma, amely a rockabilly aranykorát, az ötvenes évek szabad, lázadó hangulatát hozza vissza a modern zenei palettára.
A GrundRecords gondozásában kiadott 10 inches hanglemez, a Wild 50's Nights a korhű hitelességre törekszik, a zene mellett a lemezborító látványelemei, a tipográfia és a hanglemezcímke képi világa is a legendás Sun Records kiadványai előtt tiszteleg - közölte a Santos Productions hétfőn az MTI-vel.
A nyolcszámos minialbum eredetileg 2017-ben CD-n jelent meg szerzői kiadásban, és most a klasszikus, ötvenes években nagy népszerűségnek örvendő középlemez formátumban is elérhető. A lemez meghatározó dala a Baby That's What I Like, a zenekarvezető-frontember, Egri Péter ezzel nyerte meg a Los Angeles-i Akademia Music Awards Best of American Song szerzői díját. Ez a dal lett a Paraziták a Paradicsomban című, 2018-as magyar film betétdala.
Az album valamennyi felvétele az ötvenes évek pezsgő amerikai életérzését hozza vissza, miközben a modern technika adta lehetőségek révén a hangzás tisztább és erőteljesebb. A dalokban a rockabilly minden eleme megtalálható: a lüktető basszus, a csattogó gitár, és a lendületes dobok.
"Számunkra a rockabilly nem egyszerűen egy stílus, a zenei és kulturális keretek mélyebb gyökerűek, mint sok ismert rock and roll előadó esetében. Nekem az amerikai rock and roll kultúrában az 1955-ös esztendő jelenti a csúcsévet, de a negyvenes évek végi western szving, a korai rhythm and blues, illetve a hatvanas évek közepi hangzás is masszívan jelen van a zenénkben" - mondta Egri Péter korábban az MTI-nek.
A Mystery Gang eddigi angol nyelvű lemezei brit, amerikai és német kiadóknál jelentek meg. A zenekar korábban játszott New Yorkban a Music Television meghívására, fellépett Londonban, Párizsban, Helsinkiben, Olaszországban, 2009-ben a ZZ Top előtt zenélt a Papp László Budapest Sportarénában. A zenekar az Egyesült Államokban filmhez is írt zenét (a Fly to the Moon a Townies című mozi betétdala volt), akárcsak itthon (Till Attila Pánik-jához).
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 26. 09:47, szombat | Életmód
Szarmata sírokat találtak a régészek Mórahalmon
Szarmata sírokat találtak a Móra Ferenc Múzeum régészei a Szeged-Csanádi Egyházmegye leendő oktatási és sportkomplexumának két készülő műfüves focipályájának helyén Mórahalmon
2025. Július 25. 07:44, péntek | Életmód
Ma még napos, szombattól egyre felhősebb, esősebb idő várható
Pénteken és szombaton napközben még meleg időre és sok napsütésre, szombat éjszakától azonban egyre többfelé esőre, záporra és zivatarra, valamint lehűlésre számíthatunk a hétvégén