Hírek
2019. Június 29. 10:13, szombat |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A megfelelő hidratáltsághoz az ételek is hozzájárulnak a hőségben
A megfelelő hidratáltsághoz nemcsak a bevitt folyadék, hanem bizonyos ételek is hozzájárulnak
- közölte a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége tudományos bizottságának elnöke az M1 csatorna és a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című közös műsorblokkjában pénteken.
Szűcs Zsuzsanna azt mondta, a napi javasolt fél kiló gyümölcs és zöldség egy pohár víznek felel meg, de hozzájárulnak a folyadékbevitelhez a turmixok, joghurtok és fagylaltok is. A hőségben az időseket és gyermekeket különösen fontos folyadékkal kínálni, mert ők nem mindig érzik, hogy szomjasak - emelte ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 16:00, vasárnap | Életmód
ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
A lucfenyők országszerte tapasztalható gyorsuló pusztulása a klímaváltozás előrehaladását jelzi - tudatta a debreceni HUN-REN Atommagkutató Intézet (ATOMKI) közleményben az MTI-vel.
2026. Április 26. 15:00, vasárnap | Életmód
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 17. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Április 25. 16:00, szombat | Életmód
NAV: csaknem egymillióan már beadták az szja-bevallásukat
2026. Április 25. 14:00, szombat | Életmód
Kihajtási ünnep, kézművesvásár és világörökségi pusztanap a Hortobágyon
A több évtizedes hagyományt követve, Szent György-napjához kötődve ma áthajtják a téli szállásaikat elhagyó állatokat a hortobágyi Kilenclyukú hídon, és elindítják a jószágokat a nyári legelőhelyekre
