Hírek
2022. Augusztus 18. 14:23, csütörtök |
Sport
Forrás: Hajósi Miklós
A második hazai pályán

A hétvégén a Gender Racing Team számára a több szempontból is második hazai pályának számító Slovakiaringen áll rajthoz az FIA CEZ Zone Trophy talán legrangosabbnak számító versenyhétvégéjén,
az OMV MAXXMOTION GRAND PRIX OF SLOVAK REPUBLIC versenyhétvégén, a Slovakiaringen.
A hazai pálya titulus azért is jár duplán a Dunaszerdahely melletti aszfaltcsíknak, mivel a GRT-t a pálya 2009-es átadása óta rengeteg izgalmas verseny, rengeteg sportélmény és sok szép eredmény, valamint végül, de nem utolsó sorban, remek sportbarátságok kötik a pályához. A másik aktuális kötődés a GRT jelenlegi versenyzője, a többszörös szlovák gokart bajnok és MNASZ Formula Renault bajnok Szabó Nikolas, aki szintén a GRT-nél kezdte formula autós pályafutását és jelenleg a csapat F3-as Dallara-ját hajtja, így természetesen hazai pályán, a mostani versenyhétvégén is.
Az idei szlovák versenynek különösen bizakodóan vág neki a csapat és korábbi bajnoka, hiszen az elmúlt versenyhétvégék általános tapasztalata alapján egyre jobban kezd összeállni az F3-as technika. Folyamatosan sikerült gyorsulni és a legutóbbi bajnoki fordulón Nikolas egy parádés rajttal is alaposan meglepte az ellenfeleket az Automotodrom Grobnik-on. A Slovakiaringen is szokás szerint két versenyfutam vár a remélhetően megszokottan népes mezőnyre. A program, szokás szerint pénteken a szabadedzésekkel kezdődik, amelyen kora délelőtt léphet először pályára a forma autós mezőny. Szombat reggel lesz lehetőség megfutni az időmérőn a lehető legjobb kört a délutáni első versenyfutamhoz. A vasárnapi versenynapon reggel a kategória második időmérőjével indul a program, majd a második versenyfutamra 13 óra után kerül sor.
Gender Tamás csapatfőnök is bizakodva várja a versenyhétvégét:
„Nagyon várjuk már ezt a versenyhétvégét, hiszen a Slovakiaring mindig az egyik legrangosabb eseményt szolgáltatja a bajnokság fordulói közül, népes mezőnnyel és népes közönséggel. Valóban a pálya átadása óta mindig szívesen jön ide a csapat akár egy tesztnapról, akár egy versenyhétvégéről van szó éppen. Rengeteg izgalmas sportélmény és egy-két keményebb kaland, de legfőképpen sok nagyszerű eredmény köt minket ehhez a helyszínhez. Most is nagyon bízunk benne, hogy egy eredményes, nagyon jó hangulatú hétvége előtt állunk, hiszen nagyon bíztatóak voltak az eddigi eredmények, amelyeket elértünk az autó év eleji teljes felújítása óta. A fiuk sokat dolgoztak rajta a két verseny között, hogy ezen a pályán is tovább gyorsulhassunk. Ráadásul Nikolas számára ez az igazi hazai pálya és idén is szeretnénk, ha a dobogó tetején állhatna a futamokat követően. A Hungaroring mellett ez a helyszín van a legközelebb, ahová a hazai autósportrajongók is könnyedén el tudnak jutni, így itt még nagyobb szeretettel várunk mindenkit, aki szeretne a csapattal és versenyzőnkkel személyesen is találkozni!
- Gender Racing Team -
Ezek érdekelhetnek még
2023. Szeptember 24. 11:12, vasárnap | Sport
Japán Nagydíj - Verstappen nyert, világbajnok a Red Bull
A címvédő és kétszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjon, ezzel az osztrák istálló megvédte vb-címét a konstruktőrök között.
2023. Szeptember 22. 06:00, péntek | Sport
Konferencia-liga - Hazai győzelemmel rajtolt a Ferencváros
A Ferencváros hátrányból fordítva 3-1-es hazai győzelemmel rajtolt a szerb Cukaricki ellen a labdarúgó Konferencia-liga csütörtöki nyitófordulójában.
2023. Szeptember 21. 07:54, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Lőw Zsolt irányításával nyert gólgazdag meccsen a Bayern München
A Bayern München 4-3-ra legyőzte a vendég Manchester Unitedot szerdán a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.
2023. Szeptember 21. 06:00, csütörtök | Sport
Konferencia-liga - Pozsonyban mutatkozik be a Klaksvík
A Bajnokok Ligája-selejtezőjében a Ferencvárost meglepetésre búcsúztató feröeri Klaksvík Pozsonyban, a Slovan Bratislava vendégeként mutatkozik be európai kupasorozat főtábláján