Hírek
2021. Január 15. 08:50, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A második félévtől visszatérhetnek a diákok az iskolákba Romániában
Romániában a február 8-án kezdődő második félévtől a koronavírus-járvány helyi adataitól teszik függővé, hogy az iskolákban jelenléti vagy online formában folytatódjon az oktatás.
A kevéssé fertőzött településeken visszatérhetnek a diákok az iskolákba.
Ezt Klaus Iohannis államfő jelentette be csütörtökön, miután az elnöki palotában tanácskozott Florin Citu miniszterelnökkel, Sorin Cimpeanu oktatásügyi miniszterrel, Vlad Voiculescu egészségügyi miniszterrel, valamint a járványhelyzet kezelésében illetékes más tisztségviselőkkel.
Az elnök szerint azokon a településeken térhet vissza valamennyi gyermek az óvodába és az iskolába, amelyeken a két hét alatt jegyzett új koronavírus-fertőzöttek aránya nem haladja meg az 1,5 ezreléket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld
Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé
Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.
2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld
Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament
Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.
2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld
Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok
Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben
2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.
