Hírek
2025. Április 03. 08:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A magyar Gripenek is részt vesznek a NATO legnagyobb légierő gyakorlatán Dániában
Kitelepült a dániai Skrydstrup légibázisra a Magyar Honvédség öt JAS-39 Gripen repülője.
A vadászgépek a Ramstein Flag 2025 többnemzeti repülő harcászati gyakorlaton vesznek részt, amelyet Hollandia, Németország és Dánia légtereiben tartanak április 11-ig - közölte a Honvédelmi Minisztérium szerdán az MTI-vel.
A közlemény szerint a Ramstein Flag 2025 a NATO egyik legjelentősebb légierő gyakorlata, amelyet a szövetség északi régiójában rendeznek meg, hogy fejlesszék a közös műveletek végrehajtásához szükséges készségeket.
A kéthetes esemény során a pilóták különböző összetett harci forgatókönyvek szerint hajtanak végre feladatokat, közöttük légi harc, földi célpontok elleni támadás, valamint közös műveletek más nemzetek légi és szárazföldi erőivel - ismertették.
A gyakorlaton a Magyar Honvédség mellett több mint 15 NATO-tagállam vesz részt, köztük az Egyesült Államok, Németország, az Egyesült Királyság, Finnország, Hollandia és Dánia.
Az idei gyakorlat során Magyarország harcászati repülői együttműködnek ötödik generációs, F-35-ös lopakodó gépekkel, de az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár gépei légi támadó és védelemi jellegű, komplex műveletek is gyakorolnak majd valósághű többnemzeti környezetben
- tették hozzá.
Mint írták, a magyar légierő már több alkalommal bizonyította felkészültségét nemzetközi viszonylatban, és a Ramstein Flag 2025 gyakorlat újabb fontos lépést jelent a pilóták, a vadászgépek és személyzetük harckészültségének fenntartásában és fejlesztésében a legújabb taktikai eljárások elsajátításával.
A Magyar Honvédség számára a Ramstein Flag 2025 nemcsak egy katonai gyakorlat, hanem egy stratégiai jelentőségű esemény is, amely hozzájárul a régió biztonságának növeléséhez és a szövetségi kötelékek megerősítéséhez - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld
Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással
Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.
2026. Július 24. 07:12, péntek | Belföld
Felvételi 2026 - Több mint százezer hallgató kezdheti meg felsőoktatási tanulmányait ősszel
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld
A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg
A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.
