Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2019. Július 18. 17:03, csütörtök | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A hiperaktivitás az esetek 30-40 százalékában felnőttkorban is megmarad

A hiperaktivitás az esetek 30-40 százalékában felnőttkorban is megmarad

A figyelemhiányos hiperaktivitás-zavarról (ADHD) általában azt gondolják, hogy csak gyerekeket érint, pedig a betegek 30-40 százalékánál ez a felnőttkorban is kimutatható

- mondta Réthelyi János, a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikájának igazgatója kedden az M1 csatornán.

A szakember szerint a felnőttkori tünetek sokban különböznek a gyerekkoriaktól, amire magyarázatul szolgálhat a páciensek eltérő élethelyzete és a kifejlődött idegrendszerük.

Így a hiperaktivitással összefüggő tünetek kevésbé lesznek jelentősek, de például a szétszórtság, a feledékenység, illetve a koncentrációs problémák továbbra is jellemzőek maradnak - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 06:57, hétfő | Életmód

Scherer Péter vehette át az idei Páger Antal-színészdíjat

Scherer Péter vehette át az idei Páger Antal-színészdíjat. A makói önkormányzat elismerését vasárnap Farkas Éva Erzsébet (Fidesz-KDNP) polgármester adta át a Hagymaházban.

2026. Január 25. 08:40, vasárnap | Életmód

Otthon Centrum: mérséklődhet a lakóingatlanok drágulási üteme

A lakóingatlanok ára idén sem fog jelentősen csökkenni, de a lakásépítések felfutása miatt a drágulás üteme mérséklődhet az Otthon Centrum várakozása szerint.

2026. Január 23. 07:13, péntek | Életmód

A magyar kultúra napja - Hankó Balázs: a Himnusz a magyar szuverenitás legszebb kifejezése

Kölcsey Ferenc szerzeménye nemcsak egy vers, hanem ima, történelmi tabló, a Himnusz a magyar szuverenitás legszebb kifejezése