Városlista
2025. április 26, szombat - Ervin

Hírek

2016. Április 21. 15:20, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

A hétvégén lehűlésre és esőre is számítani kell

A hétvégén lehűlésre és esőre is számítani kell

A hétvégén esőre és lehűlésre, vasárnap akár viharos szélre is számítani kell - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.

Péntek délelőtt még folytatódik a derült idő, majd nyugat, délnyugat felől egyre több lesz a felhő, de csapadék nem valószínű. Többfelé megerősödhet a szél. A leghidegebb órákban általában 2-7 fok lehet, de a fagyzugos, szélvédett helyeken fagypont alá is süllyedhet a hőmérséklet. Napközben 19-24 Celsius-fokig melegszik a levegő.

Szombat délelőtt még csak néhol, de a nap második felében nyugat felől már egyre többfelé valószínű eső, zápor. A minimumhőmérséklet 5 és 10 fok között valószínű. A nappali maximumok várhatóan 15 és 23 fok között alakulnak, délkeleten lesz a melegebb.

Vasárnap erősen felhős vagy borult lesz az ég. Napközben nyugat felől megszűnik a csapadék, de a Tiszántúlon még este is eshet az eső. Ezzel együtt nagy területen viharossá fokozódhat a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 6 és 12, a legmagasabb hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában

Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -

2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld

Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor

2025. Április 26. 10:05, szombat | Belföld

Ferenc pápa búcsúztatása - Ma helyezik végső nyugalomra a katolikus egyházfőt

Ma helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.