Hírek
2020. Április 17. 09:51, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A Dunába borult egy migránsokat szállító csónak, többen eltűntek
A Dunába borult csütörtök este egy illegális bevándorlókat szállító csónak a szerb-román határon, többen eltűntek - közölte a Mediafax hírügynökség.
A román határrendészet Drobeta Turnu Severin-i egységének a szóvivője elmondta: a határrendészek a 924-es folyami kilométernél a Dunában úszó, segítségért kiáltó embereket vettek észre. Két motorcsónakkal a helyszínre siettek, és kilenc embert kimentettek a vízből. Valamennyien a fulladás határán voltak.
Az előzetes vizsgálatból az derült ki, hogy két szerbiai embercsempész 16 bevándorlót próbált csónakkal átvinni a Dunán Szerbiából Romániába. Nem sokkal az után, hogy útnak indultak, víz kezdett beszivárogni a csónakba. Az utasok megijedtek és felálltak, a csónak pedig felborult.
A Mediafax meg nem nevezett helyi forrásoktól azt az információt kapta, hogy a két szerb embercsempészt és hét bevándorlót sikerült kimenteni. Őket a Drobeta Turnu Severin-i megyei kórházba szállították. A határrendészet és a katasztrófavédelem Hinova település térségében nagy erőkkel keresi az eltűnteket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld
Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé
Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.
2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld
Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament
Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.
2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld
Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok
Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben
2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.
