Hírek
2018. December 16. 07:24, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
A dekorációs lézerfények zavarhatják a légiközlekedést
A helytelenül használt karácsonyi dekorációs lézerfények zavarhatják a légiközlekedést - hívta fel a figyelmet szombaton az MTI-hez eljuttatott közleményében a HungaroControl.
Azt írták: a lézeres ünnepi fényjátékok elterjedésével ugrásszerűen megnő a repülésbiztonságot veszélyeztető fényjelenségek száma. A karácsonyi lézerfények ugyanis képesek a pilótákat megzavarni és elvakítani.
Mint kiemelték: egy lézerberendezéssel akár tíz kilométerről is rá lehet világítani egy repülőgépre, a lézerfénynek pedig jelentős látást zavaró és veszélyeztető, illetve figyelemelterelő hatása van, így az megzavarhatja a repülőgép személyzetét felszállás és leszállás közben - tették hozzá.
A HungaroControl ezért arra kér mindenkit, hogy a szabadtéri lézerfényeket minden esetben körültekintően helyezzék el. Ellenőrizzék, hogy azok kizárólag a házak falára világítanak és nem az égre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 14. 07:12, szerda | Belföld
Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést az NVB
Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) kedden.
2025. Május 14. 07:10, szerda | Belföld
HM: nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén
A közösségi médiában terjedő híresztelésekkel ellentétben nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén kedden - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.
2025. Május 14. 07:08, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna összehangolt lejárató akciót indított Magyarország ellen
Egy magyar ellenzéki párt tevékeny szerepet vállalt egy ukrán titkosszolgálati akcióban, erre emberemlékezet óta nem volt példa - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden közzétett videójában.
2025. Május 13. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor a Bank of China elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Budapesten tárgyalt Ko Haj-csiaoval, a Bank of China elnökével - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.