Hírek
2017. Október 02. 12:55, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
50 halálos és kétszáznál több sebesült egy Las Vegas-i támadásban
Legalább 50 halálos áldozata van a vasárnap esti Las Vegas-i fegyveres támadásnak, és legalább 200-an megsebesültek - közölte hétfőn az amerikai szövetségi állam rendőrfőnöke.
A rendőrség lelőtte a támadót a Mandalay Bay Hotel és Kaszinó 32. emeletén, ahonnan előzőleg automata fegyverrel lőtt a szállodával szemben megrendezett szabad téri koncert nézőire - tette hozzá egy rendőrségi szóvivő.
A tettes a városban lakott, és bár a rendőrség úgy gondolja, tettét egyedül követte el, és nem tartozott egyetlen szélsőséges szervezethez sem, köröznek egy nőt, aki vele együtt utazott az incidenst megelőzően. A szóvivő azt mondta: a hatóságoknak egyelőre fogalmuk sincs arról, hogy mi lehetett a tettes indítéka. Keresnek két gépkocsit is, amely a támadóé volt.
2016 júniusa óta, amikor egy dzsihadista fegyveres egy orlandói éjszakai klubban lelőtt 49 embert, ez volt a legtöbb halálos áldozatot követelő támadás az Egyesült Államokban.
A rendőrség felhívta a figyelmet arra, hogy a halálos áldozatok száma növekedhet, hiszen a sebesültek közül 14-nek válságos az állapota.
FRISSÍTÉS
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek
Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.
2025. Június 14. 09:03, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások – Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt
Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt- jelentette a helyi média.
2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld
Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása
Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld
A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre
A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.