Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2011. December 10. 14:51, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

5 milliárd euró hitelkeretre lenne szüksége Magyarországnak

5 milliárd euró hitelkeretre lenne szüksége Magyarországnak

A következő napokban megkezdődnek a tárgyalások a Nemzetközi Valutalappal az új magyar hitelkeretről.

Eközben a kormány a hitelminősítőkkel és a nagybefektetőkkel is szeretné a kapcsolatot felvenni, amit egyértelműen pozitív kezdeményezésnek tartanak a piacon – írja a Magyar Hírlap.

A Nemzetközi Valutaalap és az Európai Bizottság november 21-én kapott egy esetleges pénzügyi segítségre vonatkozó kérést a magyar hatóságoktól, amelyek jelezték, hogy az IMF és az Európai Bizottság által esetlegesen nyújtandó támogatást elővigyázatosságiként kezelnék.

Egyébként a magyar állam 2012-ben esedékes devizaalapú törlesztési kötelezettsége mintegy 4,7 milliárd euró. A legtöbb piaci szakértő egyetért abban, hogy ötmilliárd euró valutaalapos hitelkeretre lenne szüksége Magyarországnak. Ráadásul a Nemzetközi Valutaalap mintegy négyszázalékos kamaton folyósítaná a pénzügyi kölcsönt, ami pont a fele az állampapírok után fizetendő nyolcszázalékos hozamnak. Hétfőn Fellegi Tamás a kormány képviseletében Londonba utazik, s mindhárom hitelminősítővel találkozik, s nagybefektetőkkel is egyeztet, akik a régiónkban befektetésekkel rendelkeznek.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld

Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye

A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.

2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld

Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány

A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.