Városlista
2025. június 12, csütörtök - Villő

Hírek

2022. November 04. 12:49, péntek | Belföld
Forrás: mti

200 milliós hamis ruhaszállítmányra csapott le a NAV

200 milliós hamis ruhaszállítmányra csapott le a NAV

Hollandiába tartottak az összesen 204 milliót érő Louis Vuitton, Gucci, Dior, Dolce&Gabbana, Prada és egyéb márkák hamisítványai.

Munkatársaink az M5-ös autópályán ellenőrizték azt a bolgár kamiont, ami az okmányok szerint gyűjtőárut szállított Hollandiába. A raktér átvizsgálásakor, fekete fóliába csomagolva több mint nyolcszáz, különféle márkajelzésű (Louis Vuitton, Gucci, Dior, Dolce&Gabbana, Prada stb.), jó minőségű hamis felsőt, melegítőt, pulóvert találtak. A szakértői vélemény szerint valamennyi ruhanemű hamisítvány, amiket a védjegy tulajdonosának engedélye nélkül hoztak forgalomba.

A 204 millió forint értékű szállítmányt lefoglalták, és iparjogvédelmi jogok megsértése miatt eljárást indítottak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.