Hírek
2018. Február 09. 13:42, péntek |
Belföld
Forrás: police.hu
12 éves gyerekekkel is árultatott drogot a lajosmizsei díler

Kábítószer-kereskedelem bűntett, új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntett és kiskorú veszélyeztetése bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást B. Ervin
és társai ellen a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Vizsgálati Osztálya.
Lajosmizsén a Posta tó partján 2016. január 20-án lefoglaltak a rendőrök egy akkor még ismeretlen személy által odarejtett csomagot, amelyben nettó 74,58 gramm, kristály néven ismert por és az anyag kiporciózásához használt digitális mérleg volt. A nyomozás során kiderült, hogy a csomagot B. Ervin rejtette oda, mivel előző este a szomszédjánál tartottak házkutatást a rendőrök, és félt, hogy megjelennek nála is, és megtalálták a drogot a nyomozók.
A férfinél megtartott házkutatás során további 116 pakk, előre kiporciózott – összesen nettó 4,0662 gramm – kristályt, valamint növényi anyagmaradványt és készpénzt is lefoglaltak.
A nyomozás során beszerzett adatok alapján az is kiderült, hogy a gyanúsított 2014 augusztusától 2016. április 11-ig 38 éves feleségével Lajosmizsén árult az utcai használatban herbál, zsálya, biofű és kristály fantázianéven ismert anyagokat. Az értékesítéshez felhasználták az akkor 12 éves fiúkat, és a náluk lakó szintén 12 éves unokaöccsüket.
A megalapozott gyanú szerint B. Ervin és családja a szerek terjesztését annak ellenére is folytatták, hogy tudták, hogy az általuk árult anyagoktól több személy is rosszul lett.
Az eljárás során az is megállapították a rendőrök, hogy B. Ervin 2015 októbere és 2016 márciusa között egy 39 éves jászladányi férfitől vásárolta a kristályt. Az ügyben így összesen öt személyt hallgattak ki gyanúsítottként. A felnőttek előzetes letartóztatásba kerültek, a két fiatalkorú gyanúsított szabadlábon védekezett.
A Bács-Kiskun Megyei Rendőr főkapitányság Vizsgálati Osztálya a nyomozást befejezte és az eljárás során keletkezett iratokat a Bács-Kiskun Megyei Főügyészségnek küldi meg vádemelési javaslattal.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld
Ennyit nőttek az árak a KSH szerint
2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel
Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába
2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld
Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025
A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.
2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld
Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba
A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.